Straipsniai

Kada pora neišskiriama?

Du žmonės į porą susieina dėl įvairių priežasčių. Bet jei juos jungia intymus vidinis ryšys, santykiai būna nepaprastai stiprūs. Tokios poros absoliučiai neišskiriamos, neišardomos, o grėsmių iš išorinio pasaulio, pavyzdžiui, kad kažkas nuviliotų vyrą ar žmoną, joms tiesiog nėra. Iš intymaus pasaulio kuriami santykiai – laimingos ir tvirtos šeimos pamatas.

Kalbėdama apie intymumą neturiu omenyje sekso. Poroms labai rekomenduojama auginti juos jungiantį, stiprinantį intymų ryšį – susikurti tik jiems vieniems skirtą pasaulį, susigalvoti ritualus, gal net slaptus, tik jiems abiems žinomus, vardus… Pažįstu vieną 29-erius metus kartu gyvenančią nuostabią porą, kuri yra susikūrusi tik vienas kitam žinomus elektroninius adresus. Jais vyras ir moteris pradžiugina vienas kitą kokiomis smagiomis nuotraukomis ar gražiais žodžiais, pasidalina atradimais, išsako dalykus, kurie neramina, pasiūlymus ar prašymus, norus ar tiesiog išlieja širdį… Ši pora turi savo slaptą gyvenimą, apie kurį nežino daugiau niekas. Jei norite sakralumo savo santykiuose, visiško artimumo, intymus dviejų žmonių gyvenimas turi likti tik jiems, jo negalima viešinti ir paleisti į socialinę ar net asmeninę erdvę. Tai yra apie jūsų mylimojo slaptą vardą ar kokį kitą jūsų intymios erdvės ritualą, simboliką neturi žinoti nei kolegė darbe, nei artimiausi draugai, nei jūsų mama. Prisiminkite jausmą, kuris ima kirbėti pilve, kai, pavyzdžiui, mama ima klausti apie jūsų intymų pasaulį ir užduoda kad ir tokį, regis, apibendrintą klausimą: na, tai kaip tau su berniukais? O įsivaizduokite, jei ji paklaustų: ką gražaus tavo Dovydas į judviejų asmeninį paštą parašė šiandien? Ir dar pakomentuotų: hm, keistuolis kažkoks, man jis įtartinas. Arba: ir tu jam tai leidi? Ir jums, ir jūsų intymiam gyvenimui toks kišimasis būtų absoliuti tragedija! Intymus pasaulis yra jūsų sielos pasaulis, todėl jį paviešinę tampate pažeidžiami kaip kūdikis! Todėl išties išmintingos poros, ypač jei jos – kokios garsenybės, neleis fotografuoti jų miegamojo ir nepasakos apie judviejų rytinius ar vakarinius ritualus, ar kokios spalvos peniuaras labiausiai įaudrina sutuoktinį. Taip pasielgusi pora po kurio laiko pajunta, kad nei tas peniuaras, apie kurį visi tik ir taikosi pasikalbėti ir sužinoti dar daugiau, nebeuždega, nei ta lova jauki ar kilimas, kuriuo prasiėjo minia žmonių… Esu susidūrus su ne vienu atveju, kai, pavyzdžiui, spaudoje išsiviešinę žmonės galiausiai pasijunta taip blogai, kad darosi kapitalinį remontą ir net baldus keičia tam, kad būtų susigrąžintas prarastas intymumas ir privatumas, kad ir vėl atsirastų kažkas, kas yra tik judviejų, kas šildo tik juos, kas tik jiem dviem yra svarbu. Ir niekam daugiau šiame pasaulyje.

Intymus pasaulis yra be ribų ir be skaičiuoklės. Jūs neskaičiuojate, kuris kiek į bendravimą įdėjo ar už pietus sumokėjo.

Intymus pasaulis yra be svarstyklių ir vertinimo kriterijų: jūs priimate vienas kitą tokį, kokie esate. Be jokio noro kažką žmoguje pataisyti ar pakoreguoti. Iš intymaus pasaulio kuriami santykiai yra besąlygiški. Kaip kad ir meilė yra besąlygiška.

Intymiame gyvenime, kuriame dalyvauja daugiau nei vienas žmogus, nėra jokių sienų, veidmainystės ar paviršutiniško mandagumo.

Kai žinome apie tokį dalyką kaip mano intymus pasaulis, kurdami artimus santykius su kitu žmogumi pirmiausia pasistengtumėme pajusti, ar jis tinka jūsų sielai. Ar tai nėra tik kažkoks išorinis, hormonų sukeltas ar finansiškai gerai pamatuotas santykis, o dar blogiau – kitų rekomenduotas, maždaug, būsi laiminga, jei tavo išrinktajam pritars ir šeima. Jei kuriate santykius, užduokite sau klausmus, kaip jaučiatės šalia to žmogaus, ar ilsitės, ar galite jam atsiverti, ar nieko prieš jį nesigėdijate ir nieko neslepiate? Ar šis žmogus jaučia jus ir yra pagavus jūsų jautriausioms sielos kertėms, jei planuojate jomis dalintis? Ar atsivėrę šalia to žmogaus jaučiatės saugūs? Ir ar tuos slapčiausius savo gyvenimo vartus jums gali padėti atidaryti jis/ji?

Kada poros santykius kuria šiame intymiame lygmenyje, jie nenugriaunami. Tada mes galime dalyvauti scialiniuose, asmeniniuose žaidimuose, ir turėti 10 vaikų ant galvos – viskas bus pakeliama ir niekas nekels grėsmės porai. Jos niekas neišmuš iš vėžių. Nes kad ir kas atsitiktų išoriniame pasaulyje, mes visada galėsime sugrįžti į mūsų intymų pasaulį ir jame įgyti stiprybės, ramybės ir energijos. Intymus pasaulis yra tas pamatas, kurį turint lengva atlaikyti visas gyvenimo audras.

Žinoma, pasitaiko, kad ir tokios poros skiriasi. Bet ne dėl išorinių aplinkybių, o vidinių pokyčių veikiami. Nes meilė nereiškia priklausymo, o asmenybės ir esybės augimas, tobulėjimas dažnai lydimas pokyčių. Intymų gyvenimą puoselėjantys žmonės auga. Pasitaiko, kad eidami kartu du žmonės užauga ir jų keliai išsiskiria, vieno pašaukimas veda vienur, kito – kitur. Bet tada tokie žmonės išsiskiria tik fiziškai, jiedu nbesidalina vieno gyvenimo, bet vis viena, kitose plotmėse, išlieka kartu ir artimi. Jie geba mylėti ir branginti vieni kitus per atstumą. Ir tokios skyrybos bus taikios ir gražios, jiedu tampa vienas kitam svarbūs – sielos brolis ir sesuo.

Facebook Comments