Straipsniai

Laimė aplanko atradus harmoniją su savimi

Moterys deda daug pastangų ir jėgų, kad jas vertintų taip, kaip vertina vyrus, tačiau reikia nepamiršti, kad dailiosios lyties atstovėms tiesiog būtina skirti laiko sau, atitrūkti mintimis nuo kasdien patiriamos įtampos tam, kad toliau būtų galima siekti sėkmingų rezultatų ir spinduliuoti.

Laimė aplanko atradus harmoniją su savimi

Leonora Blekaitytė  (Leonora BE YOU)  – asmeninių pokyčių konsultantė, knygos „Sielos aritmetika“ autorė, sertifikuota NIA judesio praktikos trenerė sako, kad moterims sunku būti laimingoms gyvenant aktyviu miesto ritmu. „Moterys bando daryti ir spėti viską – yra ir direktorės, ir mamos, ir žmonos. Moters prigimtis ir yra daryti viską, tačiau moterims trukdo būti savimi noras įrodyti kitiems, kad jos gali atitikti nustatyti normas. Moteris pirmiausiai turi jaustis gerai su savimi“, – sakė L. Blekaitytė.

 

Asmeninių pokyčių konsultantės teigimu, moterys jau supranta, kad ne tik išoriniame grožyje ar karjeroje yra laimė, laimė slypi  pačioje moteryje. „Moteris yra ta fėja, įkvėpėja, gyvenimo nešėja, mes turime pradėti leisti išsiskleisti moteriškai vidinei laisvei. Reikia tapti harmoninga iš vidaus, kad galėtume jausti tą gėrį.“, – teigia L. Blekaitytė.

Planuoti laiką sau taip pat reikia

Užimtoms ir neužimtoms, laimingoms ir nelaimingoms moterims Leonora rekomenduoja praktiškai skirti laiko sau, ne bėgant, skubant, o planuojant laiką iš anksto. Viskas ateis tuomet, kai moteris bus laisva, laiminga ir harmoninga su savimi.

„Sielos aritmetikoje“ pateikiama daug įvairių praktinių patarimų, savęs pažinimo metodikų. Kai galite sau skirti laiko, reikia užsiimti mėgstama veikla, paklausyti mėgstamos muzikos. Savęs pažinimo ir atsipalaidavimo praktika tai – sugrįžimas į savo vidinę harmoniją, nes kasdien mes nerandame sau laiko. Meditacijos skirtos tam, kad nurimtų sąmonė, pailsėtų kūnas. Jei kiekvieną dieną mes skirsime sau laiko, rezultatai bus.

Į laiko sau skyrimą reikia pažiūrėti labai kūrybiškai. „Jei man bus gerai, tai ir visiems bus gerai“. Nes, jei moteris išeina iš pusiausvyros, ji erzina visus žmones, ir ją erzina visi žmonės. Turime būti atsakingi pirmiausiai už save, tai, ką aš duosiu, tą ir gausiu. Jei duosiu susierzinimą, diskomfortą, disbalansą – tai ir gausiu. Visi turime tą patį fizinį kūną, sapnus, mes turime tas pačias galimybes, kitas klausimas – kaip mes jas panaudojame.

„Prisiminkite savo geriausią dieną, kuomet jums viskas sekėsi, atsibudę ryte buvote geros nuotaikos, pasipuošėte, turėjote daug pozityvios energijos, kažkam pasakėte komplimentą, į nesklandumus pažiūrėjote teigiamai ir nepanikavote. Kodėl vieną dieną būname gerai nusiteikę, o kitą – viskas erzina? Viena diena nuo kitos niekuo nesiskiria, skiriasi tik mūsų būsenos ir per tas būsenas mes kuriame savo realybę“, – pasakojo L. Blekaitytė.

 

Išlikti moteriška ir jausti

Moteris labai jautri ir emocionali, tad kodėl matome tokias dailiosios lyties atstoves, kurios, atrodo, abejingoms viskam? Leonora tokias moteris vadina „ledinėmis karalienėmis“, kurios savo viduje slepia liūdesį. Dėl kokių priežasčių moterys tampa uždaros? „Mūsų kasdienybėje viskas sudėliota, suplanuota, moteris patiria stresą. Atrodo, kuo moteris bus rimtesnė, tuo socialinė visuomenė geriau ją priims, tačiau tai netiesa. Svarbiausia yra moteriška intuicija. Moteris neturi įrodinėti pasauliui, kad ji gali būti tokia, kaip vyras“, – teigė L. Blekaitytė.

 Išlaisvinti, o ne kaupti savyje įtampą

Pasak L. Blekaitytės, svarbu pajausti, kad būtinas poilsis. Jei moteris bando būti kitokia nei yra, prieštarauja savo prigimčiai, savo principams, emocijos prasiveržia per isterijas namuose, depresiją.

Todėl moteriai svarbu išsilaisvinti susikaupusią įtampą per šokio praktiką, meditaciją. „Noriu palinkėti, kad visos atrastų savo vulkaną, gyvybę viduje ir paklaustų savęs, ką galėčiau padaryti šiandien dėl savęs, kad jausčiausi dar laisvesnė. Į laiką sau pažvelkite kūrybiška.“, – palinkėjo L. Blekaitytė.

 

Leonorą kalbino bei interviu užrašė Dovilė Joneliūnienė

 

 

Facebook Comments