Naujienos

BE YOU ATOSTOGOS MOTERIMS GVATEMALOJE

2018 m. sausio 24 d. – vasario 2 d.

Kelione

Jeigu nori turėti, ko neturi, turi pradėti daryti tai, ko dar nedarei. Kelią į pokyčius tavo gyvenime kviečiame pradėti nuo visiškai kitokios nei įprasta kelionės. Jeigu tradicinėse atostogose tau kažko vis trūksta, jei ieškai unikalių patirčių ir pažinčių, atradimų ir savęs pažinimo, prasmingos moterų draugijos, masiškai nesirenkamų kelionių krypčių, šis kvietimas yra skirtas tau.

2018 metus pradėk Lietuvoje lig šiol neorganizuotomis patyriminėmis atostogomis moterims Gvatemaloje. Programą kūrė Leonoros Be You ir Gvatemaloje ilgus metus gyvenančios lietuvės gidės komandos. Tai visiškai unikali kelionė – kruopščiai atrinktos patirtys asmeninio tobulėjimo, sąmoningo moteriškumo, išskirtinių kelionių planavimo srityse kuria autentišką ir užburiančią kombinaciją. Kelionės planuose telpa ir gėrėjimasis miestų dvasia, ir senieji majų ritualai, ir laikas susitikimui su savimi. Pažindamos Gvatemalos moterų kasdienį gyvenimą, kartu leisimės į savo vidinę kelionę ir atrasime moterišką energetiką.

Santiago Atitlan tocoyal

Šioje kelionėje didžiulis dėmesys skiriamas pažinimui, išbandymui, prisilietimui, paragavimui, atradimui. Vietinių ritualai, judesio ir meditacijų praktikos, autentiškos majų kultūros pažinimas - tai jokiu būdu nėra tradicinės kelionių kataloguose randamos atostogos.

Kelionės metu jūsų laukia:

 • Kelionės su Gvatemaloje ilgus metus gyvenančia lietuve gide po įspūdingiausias šalies vietas, leisiančias geriausiai pajusti šalies autentiškumą, vietinių gyventojų kasdienybę, moters vaidmenį ir moteriškumo šaknis
 • Patyriminė, gili, prie moteriško prado prisiliečianti praktikų programa su Leonora Be You
 • Kūno judesio praktikos, leisiančios visapusiškai įsijungti į kelionę
 • Sąmoningas poilsis, laikas sau, atradimai, paleidimai, susitaikymai, išlaisvinimai ir dar daug visko, padėsiančio po šių atostogų grįžti lengvesne ir laimingesne moterimi
 • Susipažinimas su vietinėmis tradicijomis, majų kultūra, jų ritualais, apeigomis
 • Sąmoningas moteriškumas, moteriška energija, esmė ir jėga
 • Sveikas vegetariškas vietinis maistas
 • Gyvenimas erdviuose dviviečiuose ar triviečiuose kambariuose viešbutyje, žvelgiančiame į pasakišką Atitlan ežerą ir vulkanus
 • Naujos pažintys, virsiančios į ilgalaikes draugystes su nuostabiomis kartu keliaujančiomis moterimis

15626077_10154942297306392_8159627874850214219_o

Kelionės kaina – 2139 EUR (plius skrydžių bilietai). Registracija el. paštu [email protected] arba telefonu: 8-616 04 532 (Eglė).

Gamtinė ir kultūrinė įvairovė Gvatemaloje tiesiog pribloškia. Šalis įkvepia nuolatiniu judesiu, energija ir jaunyste. Šios šalies teritorija yra geologiškai viena jauniausių visoje planetoje, taigi vis dar formuojasi, bando rasti savo vietą šioje planetoje. Energija pulsuoja 37 šalies teritorijoje esantys vulkanai. Jaunos ne tik šalies žemės, jauni ir gyventojai, kurių daugiau nei pusė yra jaunesni nei 35 metai. Būti Gvatemaloje – tai jausti šurmulį, bendruomenę, matyti daugybę ryškių spalvų, mėgautis maistu, tikru, šviežiu, dovanotu derlingos vulkaninės žemės.

Būnant šalia reto grožio ežero Atitlan tyrumo ir ramybės koncentracija tokia didelė, kad net svaigina. Tiesiog nurimsti, susilieji su savimi, gamta, mėgaujiesi harmonija ir dabarties momentu.

Gvatemalos aukštikalnių regionas – majų kultūros židinys. Tradicijos majų bendruomenėse turi gilias šaknis ir tęstinumą. Pati spalvingiausia jų išraiška – spalvingi, gyvi turgūs, kur pagrindinę vietą užima moteris.

Dauguma majų ir šiandien dvasingumo ieško gamtoje, susiliedami su visata, su Žeme. Jų šventyklos – upės, urvai, kalnai. Jų pasaulio struktūra – keturios pasaulio šalys ir šventas medis Ceiba, stovintis Žemės vidury. Ši pasaulėžiūra garantuoja majų bendruomenių nariams ramų, harmoningą gyvenimą.

WhatsApp Image 2017-08-08 at 13.37.52 (1)

KELIONĖS PROGRAMA*:

Sausio 24 d., trečiadienis

Gide Lina

Atvykimo diena. Vėlyvas atskridimas į Gvatemalos sostinę. Po pasų ir bagažo patikrinimo susitiksime su lietuve gide Lina ir Be You komanda.

Mūsų laukia maždaug 1 valandos kelionė gerais keliais iki senosios Gvatemalos sotinės Antigva Gvatemala, kur nakvosime viešbutyje.

Sausio 25 d., ketvirtadienis

Antigua

Po pusryčių išeisime pasivaikščioti po Antigvą, vadinamą vienu gražiausių miestų Centrinėje Amerikoje. Uždaras žalias slėnis, apsuptas trijų vulkanų, garsėja nuostabiu klimatu – amžinu pavasariu. Kelias valandas mėgausimės autentiška miestelio dvasia. Jei ne parduotuvės, kavinės ir automobiliai, galvotum, kad vaikštai po XVIII amžiaus miestą. 250 metų šis miestas buvo visos Centrinės Amerikos sostinė, regiono centras, o čia gyvenantys žmonės turėjo išskirtinę gyvenimo kokybę, tuo metu nepažįstamą chaotiškos Europos gyventojams. Gėrėsimės ne tik ypatinga miesto architektūra. Antigva, dar žinoma kaip amžinai žydinčių rožių miestas, mus žavės paslaptingais, augmenijos pilnais kiemeliais, nukarusiomis bugenvilijomis, žydinčiais palisandramendžiais, užklojančiais miestą violetiniu gaubtu.

Pasivaikščiojimo metu turėsime laiko pinigus pasikeisti į vietinę valiutą. Po pietų išvyksime link ežero Atitlan. Mūsų laukia maždaug 2,5-3 val. kelionė iki Panajachel (miesto ant Atitlan ežero pakrantės). Atvykę į prieplauką, žemės transportą pakeisime į laivą. Po 20 minučių pasieksime mažą kaimelį Tzununa, kur įsikūręs mūsų viešbutis. Gyvensime kalnuose, visai šalia Atitlan ežero. Iš viešbučio atsiveriantis vaizdas į jį ir didingus ugnikalnius gniaužia kvapą. Viešbutį ir privačią prieplauką jungia 360 laiptelių (maždaug 15 min. kelio), kiekvieną kartą suteikiantys progą pamankštinti ir dailinti kojas.

Sausio 26 d., penktadienis

Dieną pradėsime rato atidarymu su Leonora Be You ir komanda, pasisveikinimu. Įvardinsime savo norus ir intencijas, aptarsime kelionės planus,

67493709

tikslus ir laukiančius procesus. Pradėsime pažindintis su moteriška energetika, skirsime laiko praktikoms ir meditacijoms, kurios padės atsipalaiduoti ir 100 % pasinerti į kelionę į save.

Po pietų laivu plauksime į Panajachel miestą, kur vaikščiosime suvenyrų parduotuvėlių, mažų kavinių ir restoranėlių nusėtomis gatvelėmis. Dar prieš 50 metų Panajachel buvo mažas kaimelis. Šiandien Panajachel mieste šalia majų gyvena daug užsieniečių ir gvatemaliečių iš kitų šalies vietų. Kartu jie sukūrę harmoningą bendruomenę. Panajachel nepanašus į kitus miestus: nors jis ir urbanizuotas, gyvenimo ritmas čia lėtas, žmonės atsipalaidavę lyg kaimo vietovėje.

Sausio 27 d., šeštadienis

kakavos ankstisŠią dieną skirsime vidinei kelionei. Praktinėje meditacijoje su Leonora Be You leisimės į moterišką sąmoningumą. Daug dėmesio skirsime kūno judesio praktikoms ir ruošimės Kakavos ceremonijai su majų kultūros dvasiniu lyderiu.

Kakavą majai pažįsta jau daug tūkstančių metų. Ji laikoma ne šiaip skanėstu, o dievų gėrimu, iki šių dienų yra naudojama įvairiose apeigose, ritualinėse ar šeimyninėse šventėse. Kakavos ceremonijos metu medituojama, susijungiama su savimi. Grynos, jokių priemaišų neturinčios kakavos gėrimas atveria juslinius ir emocinius kanalus, veikia visą organizmą, nuotaikas, dvasinę būseną, gydo. Kakavos ceremonijos metu pajunti sąjungą su savimi, tave supančiais žmonėmis, visu pasauliu.

Sausio 28 d., sekmadienis

Papusryčiavę vyksime link aukštikalnių regiono Tecpan. Kelionė laivu truks apie 20 min, vėliau prieplaukoje persėsime į autobusą, kuriuo apie 2 val. važiuosime iki archeologinio parko Iximche.

Pakeliui aplankysime Tecpan turgų. Tokių žavių, spalvingų ir autentiškų turgų kaip Gvatemaloje dar reiktų paieškoti. Spalvos, kvapai, šūksniai, pardavėjos, išsipusčiusios margais tradiciniais drabužiais. Turgus – maža kiekvieno miestelio šventė, susitikimų, apsikeitimų vieta. Nėra geresnio būdo įsilieti į šiuolaikinę modernią majų bendruomenę nei lankantis turguje. O moterys yra pagrindinis Gvatemalos turgaus variklis ir senų komercijos tradicijų puoselėtojos.

 

 

Iximche archeologinis parkas – šventa vieta majų kakchiquel (kakčikel) etnijai. Vaikščiosime po šventyklų ir rūmų griuvėsius, ceremonines aikštes, bandysime pajausti, kaip gyveno kakčikel etnijos elitas, kuo maitinosi, kokius ritualus atlikdavo.

Papietavę popietę skirsime unikaliai patirčiai. Šalia Iximche esančiame miške majų dvasinė lyderė atlieka grupinę gydomąją majų ceremoniją. Susiliesime su mišku,ugnies liepsna ir savimi, kreipsimės į šventas vietas, protėvius, prašysime, paleisime. Tai visiškai autentiška gydomoji patirtis, majų išsaugota iki šių dienų ir vedanti į didžiulius pokyčius gyvenimuose.

Sausio 29 d., pirmadienis

10900542

Vidinės ramybės ir kelionės į save diena, ceremonijos patirties įsisąmoninimas, sąmoningo moteriškumo praktikos ir meditacijos su Leonora Be You ir komanda. Laikas pasimėgauti mus supančia gamta, nuostabiais vaizdais į Atitlan ežerą, vulkanus, darbui su savo vidiniu pasauliu, kelionėje patirtais atradimais, tolimesnių žingsnių kūrimui.

Sausio 30 d., antradienis

Turgus Antigua GuatemalaAnksti ryte išvykstame į visos dienos kelionę į pačią derlingiausią Gvatemalos zoną. Mūsų laukia maždaug 2 val. kelias iki Gvatemalos daržovių sostinės Almolonga. Almolonga vietine kalba reiškia „ten, kur veržiasi vanduo“. Ir tikrai – derlingose žemėse trykšta vandens šaltiniai, kurie leidžia šiam regionui užauginti net iki 7 daržovių derlių per metus. Almologa rytais primena bičių avilį. Miestelis, anksčiau kovojęs su nepritekliais ir alkoholizmo problemomis, keliasi iš pelenų ir yra viena darbščiausių vietų Gvatemaloje.

Mergaite pardaveja

Derlingų aukštikalnių keliais truksime link miestelio Zunil. Zunil – mažas kaimelis, kuriame įsikūręs vienas seniausių moterų audėjų kooperatyvų šalyje. Zunil kaimo moterų gyvenimas sugriuvo, kai pilietinio karo metu dauguma vyrų buvo išžudyti arba pabėgo ieškoti prieglobsčio kitose valstybėse. Neraštingos, bet audėjų amatą gerai išmanančios moterys įkūrė kooperatyvą, kuris padėjo joms parduoti savo darbus. Kooperatyve susitiksime su vietinėmis moterimis ir klausysimės jų patirčių. Audimas Gvatemaloje nėra tik paprastas amatas. Tai unikali moterų majų pasaulėžiūros dalis, perduodama iš kartos į kartą, didelė atsakomybė ir intelektualinis darbas. Moterys ne tik audžia, jos pasakoja savo bendruomenės istoriją, atspindi moters pasaulį. Gvatemaloje niekuomet netrūksta spalvų ir dėl žydinčių majų moterų. Jos visuomet išdidžios, apsivilkusios savo rankų darbo drabužiais, pasipuošusios žėrinčiomis spalvomis ir ornamentais.

Po pietų vyksime į terminių vandenų baseinus, turinčius gydomųjų savybių, ir dieną baigsime sveikatingumo maudynėmis miško apsuptyje. Gaivus kalnų oras puikiai dera su karštais terminiais vandenimis, o iš baseinų atsiveria nuostabūs vaizdai į vulkanus ir derlingus laukus.

Sausio 31 d., trečiadienis

Šventinė diena! Sąmoningo moteriškumo praktika ryte, o po jos – šventinė nuotaika visą dieną. Ši diena skirta švęsti kelionės patyrimus, pamokas, moterų draugystę ir gyvenimą. Visą dieną kartu kursime ypatingą nuotaiką, lepinsimės šventiniais pietumis su Gvatemalos muzikos ritmais Panajachel mieste.

Vasario 1 d., ketvirtadienis

Laisva diena, skirta poilsiui ir atsipalaidavimui. Pasirinktinai už papildomą mokestį galimybė pasimėgauti terapijomis arba ekskursija į kavos plantacijas.

Vasario 2 d., penktadienis

Po pusryčių išvykstame į sostinės oro uostą (keliausime 3-4 val.). Grįžimas į Europą vasario 3 d. Iki pasimatymo Gvatemala! Norinčioms tęsti atostogas agentūra gali pasiūlyti galimybę keliauti toliau.

Kelionės kaina – 2139 EUR plius skrydžių bilietai (jų kaina nuo 800 EUR, keliaujant iš Vilniaus).

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • 9 nakvynės: 1 nakvynė senojoje Gvatemalos sostinėje Antigua Gvatemala ir 8 – nuostabiame viešbutyje, žvelgiančiame į pasakišką Atitlan ežerą ir vulkanus (gyvenimas dviviečiuose arba triviečiuose erdviuose kambariuose)
 • 8 pusryčiai ir vakarienės, 2 pietūs Atitlan viešbutyje (nuostabus vegetariškas vietinis maistas)
 • Kruopščiai parinktos ekskursijos ir unikalios, autentiškos patirtys
 • Transportas visos kelionės metu: sausuma – komfortabiliu autobusu, o ežeru –privačiu laivu. Taip pat pasitikimas ir nuvežimą į oro uostą*.
 • Unikali, transformuojanti kūno judesio ir meditacijos praktika BE NEW (įkvėpta NIA praktikos) su Leonora Be You ir komanda
 • Sąmoningumo ugdymo paskaitos „Gyvenimo meditacija“ su Leonora BE YOU
 • Emocijų išlaisvinimo ir moteriškumo praktikos
 • Asmeninis BE YOU komandos dėmesys ir pagalba visos kelionės metu
 • Gvatemaloje gyvenančios lietuvės gidės Linos dėmesys ir lydėjimas visos kelionės metu, įkvepiantys pasakojimai apie vietinių gyvenimą
 • Galimybė vien savo dalyvavimu prisidėti prie pokyčių pasaulyje. BE YOU komanda yra pasaulinės iniciatyvos B1G1 (buy 1 give 1) dalis, kurios dėka kiekviena mokymuose dalyvaujanti moteris prisideda prie pagalbos sunkiai besiverčiančioms moterims ir vaikams skurstančiose šalyse.

* Pasitikimas ir nuvežimas į oro uostą – grupinis (pagal daugumos atvykimo laiką: atvykimas: 01.24 22:45val., išvykimas:02.02 16:00val.). Skrendant individualiai, transportą padėsime suorganizuoti už jūsų papildomas išlaidas.

Papildomos išlaidos:

 • Tarptautiniai skrydžiai
 • Kelionės draudimas
 • 5 pietūs ekskursijų metu ir paskutinę dieną (apie 10-15 EUR/ pietums)
 • Terapijos
 • Papildoma ekskursija į kavos plantacijas

 

 

 

*Kelionė moterims į Gvatemalą įvyks surinkus ne mažesnę nei 12 moterų. Kelionė vykdoma bendradarbiaujant su Kelionių organizatoriumi „Travel Planet“. Organizatoriai pasilieka teisę keisti programą, jos vedėją ar ją atšaukti.

Registracija į kelionę ir atsakymai į visus klausimus: [email protected] arba telefonu: 8-616 04 532 (Eglė).

BE YOU atostogos – tai kartą metuose vis kitoje pasaulio vietoje profesionalios BE YOU ir vietinių gyventojų komandos organizuojamos kitokios atostogos moterims. Jos skirtos toms, kurios nori ne tik grožėtis ir mėgautis besikeičiančiais peizažais, bet ir grįžti iš kelionės patyrusios, atradusios ir geriau pažinusios save. Įspūdžiai iš praėjusių metų moteriškų atostogų Indijoje:

 

 

Facebook Comments