Straipsniai

Sąmoningumo magija apie draugystę su laisve

Kadangi mano gyvenimas vėl apsukęs ratą komfortiškų įpročių etape, meta mane į naują pokyčių sūkurį, siųsdamas iššūkius ir tuo pačiu su meile siūlydamas sprendimus, šiandien noriu pasidalinti tema apie laisvę ir baimę.

Kai prieiname savo gyvenime susitapatinimo momentą su daiktais, vietomis, žmonėmis, kada neįsivaizduojame savęs kitaip, kitur, darant kažką kitą, būtent tuomet pasistatome sau ribas, su kuriomis anksčiau ar vėliau tampa ankšta, nuobodu ir nepatogu gyventi.
Žmogus siekia apsibrėžti savo ribas ne tik teritorijos bet ir charakterio ir pasaulio pažinimo prasme. Pasaulis toks, kokį matau ir negali būti jokių galimybių pamatyti jį kitaip, tie kas kalba apie jį man nežinomais žodžiais, tiesiog nurašomi į “nesamonių muziejų”.

Mes norime apsidrausti visam laikui ir žinoti, kad turėsime viską taip, kaip dabar ir gyvensime taip kaip esame įpratę gyventi, nors paslapčia svajojame apie geresnį gyvenimą, kuris jokiais būdais negali sujudinti mūsų įprastojo, nebent nepastebimai vis atnešti kažką gero ir naujo. Panašiai kaip sujauktuose namuose užsimerkus svajotume, kaip jie atrodytų sutvarkyti, bet taip ir nesiimtume jokių veiksmų…

Visi prisirišimai limituoja galimybę tobulėti. Prisirišimas – tai baimė prarasti. Jei išmoktume žavėtis, mylėti ir mėgautis, tai ką turime šiandien be sąlygų išsaugoti amžinai –  būtume laisvi ir laimingi jau šiandien. Tada būtume pajėgūs leisti gyvenimui vietoje įsivaizduojamų tragedijų, pasiūlyti mums siurprizus.
Raktas į laisvę – tai praktika besąlygiškos meilės sau ir kitiems. Tai nereiškia atsiriboti nuo visko ką mylime, o mylėti taip, kaip yra šiandien, nesigręžiojant atgal ir nestatant sąlygų rytdienai.

Jei tavo tikslas tobulėti gyvenime , tuomet puiki praktika TAU: išmok savo baimę transformuoti į privalumą. Baimė – tai energija, verčianti tobulėti. Tad raitokis rankoves, išsirašyk savo baimių sąrašą ir imkis veiksmų. Kad ir kas tai bebūtų: išmokti kalbėti prieš auditoriją, skristi, plaukti, paleisti, atleisti, dainuoti, keliauti, pažinti… Sąmoningai sek savo išmoktų pamokų sąrašą ir nesustok plėsti savęs ir pasaulio vaizdo.

Sėkmės mums visiems, mieli bendrakeleiviai, kelionėje į save.

Leonora Be You
Asmeninių pokyčių konsultantė
Knygos “Sielos aritmetika” autorė

Facebook Comments