Straipsniai

5 priežastys, kodėl keistis reikia DABAR

Pokyčius esame linkę atidėlioti. Žmogus prisigalvoja milijonus priežasčių, kodėl (jūs tik įsiklausykite!) tas gyvenimas, apie kurį jis svajoja, gali palaukti. Taip svoris ar cigaretės yra metami nuo niekada neateinančio pirmadienio, taip skyryboms su, pvz., smurtaujančia antra puse ruošiamasi metų metus, nes vaikai maži, o aistra piešti ar noras puoselėti sodą nukeliami į pensiją ir t.t.

1 priežastis. Kodėl keistis reikia dabar, o ne rytoj? Nes rytojus gali ir neišaušti! Dalai Laima, viename iš savo interviu, paklaustas kas jį labiausia stebina žmoguje, taikliai atsakė, kad žmogus gyvena taip, tarsi būtų amžinas. Jis dirba  ir tarnauja materialiam pasauliui, nustumdamas  į šalį arba atidėliodamas vėlesniam laikui esminius dalykus, kaip meilę sau ir kitiems, sveikatą ir savo tikrąjį pašaukimą, o užsiima nelabai reikšmingais dalykais, užsisukant kasdieniam materialinio pasaulio rate, taip ir nepatiriant tikrojo džiaugsmo BŪTI. Suvokimas, kad negyvensime amžinai, yra pakankama priežastis būti aktyviais ir tinkamai išnaudoti savo brangų laiką, tiesa? Į faktą, kad esame mirtingi, siūlau žiūrėti ne depresyviai, o šviesiai. Mes esame mirtingi ir dėl to kiekviena išaušusi diena yra verta ją nugyventi kuo gražiau ir kuo prasmingiau. Skambės paradoksaliai, bet suvokimas, kad esame mirtingi, suteikia gyvenimui vertę, prasmę. To įrodymas – žmonės, kurie buvo susidūrę su sunkiomis ligomis, patekę į avarijas ar patyrę klinikinę mirtį… Pasveikę, sugrįžę į gyvenimą, jį vertina labiau nei iki nelaimės – tiesiog brangina kiekvieną išaušusią dieną! Išsigąsti dėl savo gyvybės (ar kelyje, ar pajutus kažkokius skausmus kūne ir t.t.), ko gero, yra tekę kiekvienam. Išnaudokite šią patirtį – gyvenkite, keiskitės dabar ir nelaukite dar didesnės grėsmės, t. y. „motyvacijos“, pokyčiams.

2 priežastis. Tik svajodami apie pokyčius, bet realiai jų nesiimdami, apskritai užtvenksite gerų pokyčių atėjimą į jūsų gyvenimą. Prieštarausite patys sau gyvendami ne savo norimą gyvenimą ir kuo toliau tuo labiau griaustite savo vidinę harmoniją – vidiniu nepasitenkinimu. Tai, kas brazda jumyse iš vidaus – ar svajonė, ar koks konkretus noras keistis, ar kažką keisti savo gyvenime– turi būti paleista į pasaulį! Tik tada pajusite tikrąją aistrą gyventi ir savo vidinę jėgą.  Imsite vis labiau pažinti ir pamilti save ir kitus. Tapsite atviresni pasauliui bei naujoms galimybėms, nes pokyčiai ne visada turi buti tokie, kuriuos sulipdėme savo sąmonėje ir pakabinome lūkesčių debesį sau ar kitiems virš galvos. Pokyčiai, kuriuos inicijuojame laiku ir patys, visada provokuoja tiek dvasinį tiek asmenybinį augimą. O pokyčių rezultatai visada atneša  ne tai ko mes norime, o tai ko mes nusipelnėme ir labai dažnai šis procesas pralenkia mūsų lūkesčius, jei turime vietos kantrybei, vidiniam tikėjimui ir meilei. Ignoruojant pokyčius, gyvenimas tampa statiškas, jį užvaldo rutina ir nuobodulys.

3 priežastis. Rytoj nebus lengviau nei šiandien. Iš tikrųjų rytdiena niekuo nesiskirs nuo šiandien, nebent norimus pokyčius imtumėtės įgyvendinti jau šiandien. Pavyzdžiui, žmogus linkęs priaugti viršsvorio. Dažniausiai prisivalgoma vakarais – taip tarsi ilsimasi po darbo dienos, kompensuojamas per dieną patirtas stresas. Kodėl manote, kad ryt ar pirmadienį viso to streso darbe jūs nebepatirsite arba kad ryt atsispirti ką tik iškeptos bandelės pagundai bus lengviau? Kad ryt bus lengviau yra išsigalvojimas- spąsstų spendimas sau patiems. O kad atidėliodami sprendimą keistis jau 20-tus metus jausitės tikrai š…nai – faktas. Pažadų pačiam sau nevykdymas mažina savivertę, pradedame savęs negerbti… Norite elektrošoko, kuris, vis dėlto, yra veiksmingas? Paskaitykite savo prieš kelerius metus rašytus dienoraščius ar kokius naujametinius, gimtadieninius pasižadėjimus. Ar tik nebus viskas surašyta taip, it būtumėte tai padarę… vakar? Ar jau 20 metų ketinate kažką keisti savo gyvenime, bet vis dar mindžikuojate vietoje?!

4 priežastis. Žmogus gyvena dabarties momente, tad ir pokyčių, kurie pagerins gyvenimą dabar, rytoj ir nuties kelius į išsvajotąją ateitį, galima imtis tik dabar. Gyvenimas ateitimi atitraukia mus nuo dabarties momento, todėl čia ir dabar buvimo jausmas, kuriame galime patirti didžiausią įmanomą džiaugsmą, laimę, susilpnėja. Atidėliodami pokyčius į rytdieną jūs atitrūkstate nuo dabarties momento, persikeliate į tą laiką, kurio realiai nėra, todėl neišgyvenate, nepatiriate dabarties momento visa jo jėga! Atidėliodami pokyčius atidėliojate savo jėgą ir įtaką kurti savo norimą gyvenimą čia ir dabar. Juk jei statybos būtų atidėliojamos kiekvieną dieną, miestai geriausiu atveju būtų nukloti ne pastatais o iškastomis duobėmis, ar geriausiu atveju pamatais. Pokyčių procesą lyginu su statybomis, nes tiek ten, tiek čia reikalingas intensyvus užsibrėžto plano vykdymas ir aiškus bei tikslingas laiko/proceso planavimas,Tik patirdami dabarties momentą visu šimtu galite patirti ryškiausias gyvenimo spalvas, jo pilnatvę, o svarbiausia savo vidinę jėgą ir stiprybę, kuri slypi kiekviename iš mūsų.

5 priežastis. Nesiimdami pokyčių ir net juos slopindami rizikuojate, kad pokyčius į jūsų gyvenimą įves kažkas kitas. Atėjote į pasaulį kažko išmokti ir jei to nedarote, jus mokyti imasi pats gyvenimas. Tik tada žmogus jau jaučiasi taip, tarsi gyvenimas, likimas jį laužytų, tarsi kažkas jo gyvenime vyktų per jėgą. Atidžiai pažvelkite į savo gyvenimą ir prisipažinkite sau čia ir dabar: ar jūs gyvenate  gyvenimą ar gyvenimas gyvena jus? Todėl viena mano mėgstamiausių frazių, kuriomis siūlau pokyčių imtis dabar, skamba taip: nerizikuodami – rizikuojate dar daugiau. Ir aš visuomet sveikinu ir žaviuosi tais, kurie imasi pokyčių, kad ir pačių mažiausių. Bet jau dabar.

Facebook Comments