Straipsniai

Keturios gamtos stichijos – Keturi moterų tipai

Kokie yra keturi moterų tipai ir kodėl svarbu žinoti savąjį?

Kiekvienoje moteryje slypi visos keturios stichijos, bet visoms būtų pravartu atpažinti savyje dominuojančią ugnį, vandenį, orą ar žemę. Kodėl? Pirmiausia tam, kad geriau pažintume save ir priimtume ne tik savo stipriąsias puses, bet ir būtume dėmesingos savo silpnosioms pusėms. Dažnai silpnosios mūsų savybės, vadinamieji trūkumai, priverčia mus stengtis, padeda tobulėti, o visa tai, kas yra savaime suprantama ir lengvai atliekama, laiko mus vienoje vietoje.

Kai informaciją apie stichijas įsileidau į savo gyvenimą, tai man atidarė didžiąsias duris į moteriško pasaulio paslaptis. Svarbiausia – išmokė priimti save ir kitus, suprasti, jog savęs lyginimas su kitomis yra beprasmiškas.

Turėdama visų keturių elementų savybes, kiekviena moteris spinduliuoja vieną dominuojantį elementą – pamatą visų jų kombinacijai, atskleidžiančiai individualų moteriškumą. Vadinamoji moters dominantė padeda sujungti visus kitus elementus. Nei vienas iš elementų nėra nei svarbesnis, nei mažiau reikšmingas, jie visi yra būtini, kuriant bendrą moters paveikslą.

Kaip elementai pasireiškia moters gyvenime?

Kiekvienas elementas atsiskleidžia moters energetikoje: per charakterio bruožus, judesius, skonio receptorius, prioritetus, mąstymo būdą, aprangą ir panašiai. Jei bandytume palyginti daug moterų, turinčių tą pačią dominuojančią stichiją, jos visos būtų skirtingos, nes trys kiti papildantys elementai pasireikštų išskirtinai joms būdingu, unikaliu būdu. Keturių dominančių sistemą integruojant į savo kasdienį gyvenimą svarbiausia yra susipažinti su savo energetine dominante, o visa kita galima keisti, tobulinti ir naudoti jūsų stichijai naudingiausiu būdu.

MOTERIS – ŽEMĖ

SOCIALINIS TIPAS: SAVININKĖ/ŠEIMININKĖ

Žemė

Moteris – žemė visada atrodo patikima, atsakinga, mėgstanti struktūrą ir konkretumą. Tų pačių savybių ji reikalauja ir iš kitų. Puiki darbuotoja, į ją kreipiasi visi, kuriems žemė slysta iš po kojų. Šeimininkė puikiai valdo situacijas, net pačiu sunkiausiu metu ji nepaleidžia „gyvenimo vairo” iš rankų. Nors ir reikli, ji yra motiniškai šilta ir rūpestinga. Žemė mėgsta planuoti darbus, laisvalaikį, finansus ir viską žinoti iš anksto. Jei struktūra kinta, neaiškumas išmuša ją iš vėžių.

Moters – žemės namuose jautiesi kaip tvirtovėje. Čia visada jauku, šilta, ji pasižymi ypatingu svetingumu, vaišingumu ir rūpestingumu. Jei tokia moteris turi šeimą, vaikai ir vyras visada bus pirmoje vietoje. Jai tai yra labai natūralu. Dažnai laiko visus darbus ant savo pečių, apsikrauna papildomais reikalais, kitų žmonių rūpesčiais. Yra linkusi pervargti, bet sustoti rūpintis taip pat negali. Žemės viską nori daryti pačios, nes tiki, kad niekas už jas geriau nepadarys.

Moteris – žemė yra susijungusi su savo kūnu, domisi sveikata ir mityba. Valgydama nemėgsta eksperimentuoti, susiplanuoja mitybos ir dienos režimą. Puikiai jaučia savo fizinį kūną ir seksualinę energiją. Ji mėgsta skirti laiko tik sau, atsitraukti. Tai daro tam, kad galėtų atsikvėpti ir mylėti, rūpintis kitais dar labiau.

MOTERIS – ORAS

SOCIALINIS TIPAS: MŪZA

ORAS

Iš pirmo žvilgsnio ji gali sudaryti nerūpestingos, nepastovios, neatsakingos asmenybės įvaizdį. Jai svarbu jausti pasirinkimo laisvę, sunku gerai jaustis struktūruotoje realybėje. Moteris – oras skleidžiasi ten, kur jaučia visišką laisvę įkvėpimui ir kūrybai. Net dirbdama struktūruotą samdomą darbą, ji bandys išlikti laisva, kurdama savo taisykles pagal kiekvienos dienos savijautą ir įkvėpimą. Ji jokiu būdu nėra neatsakinga ar išsiblaškiusi asmenybė, tiesiog jai svarbu vienu metu būti visur ir tuo pačiu metu derinti skirtingus reikalus. Darbus atlikti gerai ir be priekaištų ji moka puikiai, tačiau visuomet turi sulaukti įkvėpimo, kad galėtų juos atlikti su malonumu. Ji veikia daug neplanuodama, impulsyviai. Jos išvykos, finansai, gyvenimo būdas priklauso nuo vidinės būsenos. Praradusi harmoningą balansą su oro elementu, moteris – mūza jaučiasi pavargusi, nenori užsiimti jokia veikla.

Jokie santykiai negali sulaikyti mūzos nuo noro skristi ir jaustis laisvai. Jei šalia tokios dominantės moters yra vyras, kuris nori ją atvesti į „tiesos kelią”, prisijaukinti ją, kurti santykius, paremtus jo vieno lūkesčiais, jis daro didelę klaidą. Moteris – oras gali pasiduoti vyro įtakai dėl meilės, baimės, nepasitikėjimo, bet ji niekada nežydės ir nesiskleis šalia vyro, bandančio ją suvaržyti. Moterį – mūzą vyrams labai lengva įsimylėti, ji moka juos įkvėpti, atskleisti jų talentus. Dažnai mūza tiesiog išnyksta iš vyro gyvenimo, kai jis nori ją turėti, kai mūza tampa „uždarytu paukščiu“.

Mūzos aplinkoje keičiasi viskas: nuo mitybos ir gyvenimo būdo iki nuolatinio baldų perstatinėjimo. Jai svarbus įkvėpimas, todėl namų tvarka irgi dažniausiai priklauso nuo jo. Svarbu suprasti, kad tai – mūzos kūrybinė erdvė, ir būtina jos negesinti, leisti jai vystytis. Moters – oro intuicija ir jautrumas „nematomam pasauliui” dažnai yra natūralus. Meditacijos, energetinės praktikos, dvasinis kelias šio tipo moteriai dažnai yra gyvenimo būdas, jos pašaukimas arba bent jau poilsis.

MOTERIS – UGNIS

SOCIALINIS TIPAS: KARĖ

UGNIS

Jos stichija ir dominantė – veikti, siekti, konkuruoti ir laimėti. Karės vidinė ugnis – karjera. Ji nenustygsta vietoje ir dažnai prisikuria daugiau darbų nei reikia. Konkurencija jai prilygsta adrenalinui. Nors ji gali būti ir labai moteriška, jos moteriškumas slypi aistroje savo veiklai. Save priėmusi tokią, kokia yra, nekovodama prieš savo veiklumą, moteris gali nuversti kalnus, atrasti liepsnojantį dominuojančio elemento komfortą. Jos temperamentas - aštrus ir ugningas. Ji tiesiog dega noru veikti, siekti, laimėti, dėl to dažnai sudaro nejautrios, griežtos, stiprios, ryškios, gal net grubios asmenybės įvaizdį.

Moterys – karės daugiausia laiko praleidžia už namų ribų. Tai jos daro ne dėl to, kad mažiau myli savo šeimą, o todėl, kad jų energijos skambėjimas kuria kitokią realybę ir prioritetai natūraliai yra pasirenkami kita tvarka. Tokios mamos neina iš proto dėl mitybos ypatumų ar idealios tvarkos namuose. Joms tiesiog svarbu, kad visi būtu sveiki ir laimingi. Šeimos poilsio idėjos dažniausiai būna kupinos veiklos, puikiai suplanuotos ir sustruktūruotos, visą darbą padarant už kitus. Pvz., jei atvyko pažinti nematytą šalį, ugnis visus kels anksti, bus suplanavusi visos dienos programą, pasistengs, kad laikas būtų maksimaliai išnaudotas. Intymiuose santykiuose su antrąja puse moteris – ugnis yra labai aistringa.

Santykis su savimi, ramybės būsena dabartyje ugniai tampa iššūkiais. Ne vienerius metus dirbdama su skirtingomis moterimis, pastebėjau, jog ugnies elemento moterų mokymuose yra mažiausiai. Jų energetinis skambėjimas yra labai arti socialines struktūros – logiško, konkretaus, aiškaus, pilno iššūkių ir galimybių pasaulio, kuris jas traukia labiau nei susidūrimas su savimi.

MOTERIS – VANDUO

SOCIALINIS TIPAS: DOVANĖLĖ

VANDUO

Tokia moteris yra ypatingai moteriška, atrodo labai žaisminga, kūrybinga ir viliojanti. Lengva apie moterį – vandenį susidaryti neteisingą įspūdį. Spinduliuodama lengvai hipnotizuojančio vandens energetiką, moterims ji dažnai atrodo pavojinga koketė, o vyrams patraukli galimybė suvilioti. Ji mėgsta būti dėmesio centre, pabrėžti savo moteriškumą seksualiais drabužiais. Vandeniui labai svarbu grožis ir estetika, ji negali nesirūpinti savimi ir savo aplinkos įvaizdžiu. Netgi dirbdama su grožiu nesusijusioje sferoje, tokia moteris būtinai ras erdvę, kur galėtų realizuoti savo kūrybinę prigimtį. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo lengvabūdiška, darbuose ji puikiai atlieka savo pareigas ir yra labai kūrybinga. Ji intuityviai vadovaujasi taisykle, kad nėra padėties be išeities, ir niekuomet nepasiduoda. Ją supa daugybė pažinčių, o lankstumas ir draugiškumas paliečia kitų žmonių gyvenimus, prajudindami „užsistovėjusius vandenis”. Jai svarbu keliauti, ragauti ir bendrauti. Vanduo sudaro įspūdį, kad gyvena linksmiau nei kiti.

Moteriai – vandeniui labai svarbus artimas kontaktas su antrąja puse ir ją supančiais artimiausiais žmonėm. Ypatingai svarbu būti išklausytai ir suprastai, abipusis, santykių saugumas. Uždaras vyras, būdamas su tokios dominantės moterimi, turės išmokti kalbėti apie savo jausmus. Namuose ji visuomet pasirūpins mažomis, dažnai ne visiems net pastebimomis detalėmis: žvakėmis, smilkalais, ypatingomis servetėlės, padėkliukais puodeliams. Jei moteris turi užtektinai finansinių galimybių, namų komfortui, estetikai ir grožiui ribų nebus.

Jai puikiai pavyksta natūraliai įsijungti į vidinį jausmų pasaulį. Intymus pasaulis ir santykis su savimi ją pamaitina ir praturtina jos išorinius santykius su aplinka. Šiai moteriai labai svarbu jaustis geidžiamai ir seksualiai, vanduo pasirūpina gražiais apatiniais, domisi seksualumo paslaptimis, taip turtindama savo intymųjį pasaulį su antrąja puse.

Nori apie keturias stichijas sužinoti daugiau, išbandyti praktikas, padedančias su jomis susijungti ir atrasti savąją dominantę? Atvyk į mokymus “Kelionė į save”, kur “Keturių stichijų” praktika yra naudojama savęs pažinimui ir gilesniam susijungimui su vidiniu pasauliu.

Facebook Comments